Zarządzanie stresem

Zarządzanie stresem to temat rzeka. Pisałam już małe co nie co zakładce na temat osteopatycznych metod pracy na Autonomicznym Układzie Nerwowym. Przewlekły stres jest czynnikiem, który oprócz niedoborów i zaburzeń snu potrafi znacząco zrujnować nasze zdrowie a nawet doprowadzić do śmierci.

stres

Jeżeli więc nie jesteś w stanie wieść spokojnego , beztroskiego życia, należy nauczyć się nie przejmować sprawami, które od Ciebie nie zależą. Jeśli zaś możesz czy też mógłbyś mieć wpływ na daną sytuację wiedz, że nie ma takiego problemu, którego nie da się rozwiązać. Czasami potrzeba tylko innego spojrzenia na sytuację, zmiany myślenia na zdrowe i redukcji negatywnych emocji. Czym więc jest zarządzanie stresem? To umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych w taki sposób by zamienić sytuację trudną w neutralną lub znaleźć sposób na ochronę swojego zdrowia pomimo tkwienia w tej sytuacji. Technik i metod jest wiele. Począwszy od wszelkich technik jakie oferują psycholodzy i psychoterapeuci poprzez pracę na Autonomicznym Układzie Nerwowym i przywracanie równowagi neurohormonalnej, poprzez leczniczy wpływ odpowiednio zbilansowanej diety, trening oddechowy, trening funkcjonalny, ice therapy i wieloetapową terapię tlenową. Wszelkie metody można łączyć ze sobą by uzyskać jak najbardziej zadawalający efekt. Jednakże, musisz wiedzieć, że im dłużej pozostajesz pod wpływem przewlekłego stresu tym trudniej będzie Ci pomóc. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Po prostu będzie to wymagało więcej czasu, cierpliwości i konsekwencji w działaniu.

stres2

Terapia polega na zebraniu szczegółowego wywiadu dotyczącego trybu życia, pracy, relacji rodzinnych oraz wszelkich sytuacji stresowych jakim podlegamy w chwili obecnej i w jakich byliśmy w przeszłości. Po przeanalizowaniu wszystkich informacji dobieramy metody i techniki pracy indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Niektórych technik pacjent może się nauczyć by pracować samodzielnie w domu. Inne wymagają współpracy z terapeutą.

Jeżeli stres nie pozwala Ci cieszyć się życiem zapraszam na konsultacje i terapię. Spróbuj – naprawdę warto !