Kontrola emocji i nastroju

Emocje to procesy psychiczne, stany ,, poruszenia” umysłu, które zmieniają nasze procesy poznawcze i działania, nadają znaczenie przedmiotom, zjawiskom i ludziom, które te emocje wywołały. Charakteryzują się tym, że pojawiają się nagle i zawsze łączą się z pobudzeniem somatycznym. Mogą osiągnąć dużą intensywność i zawsze są przejściowe.

Emocje potrafią zdominować Twoje życie. Mogą wywoływać szereg reakcji psychosomatycznych w Twoim organizmie prowadząc do poczucia utraty zdrowia, zadowolenia z życia , pogorszenia nastroju i zmiany sposobu myślenia. Działania realizowane pod wpływem emocji , zwłaszcza tych negatywnych, jak strach, lęk, gniew, wściekłość itp. powodują podejmowanie mnóstwa złych decyzji życiowych, zagubienia i bezradności. Potrafią zepsuć relacje międzyludzkie i zrujnować człowiekowi Życie.

kontrola1

Kontrola emocji i zarządzanie nastrojem pozwala człowiekowi osiągnąć spokój ducha, pozwala mu wieść spokojne , szczęśliwe życie i czerpać z niego radość. Zdecydowanie obniża się też podatność na stres i rozwijają mechanizmy radzenia sobie ze stresem. Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z własnymi emocjami, że strach, lęk, gniew i inne negatywne emocje przejęły nad Tobą kontrolę zgłoś się na wizytę. Razem wypracujemy Twój wewnętrzny spokój.

Co musisz wiedzieć o emocjach?

1.Zanim doświadczysz emocji najpierw spostrzegasz – widzisz, słyszysz, czujesz smak, zapach, dotyk.
2. Potem myślisz i masz jakieś przekonania odnośnie swoich spostrzeżeń.
3. Myśli i przekonania wywołują odczucia emocjonalne.
4. Emocje wpływają na Twoje działanie lub brak działania.

Zauważ, że to nie fakty wywołują Twoje emocje ale Twoje myśli. A Twoje emocje wpływają na Twoje postępowanie. Widzisz tę zależność ? Jeżeli zmienisz sposób myślenia o danym spostrzeżeniu to zmienią się Twoje emocje , a co za tym idzie zmienią się też działania.

„Prawdziwy wróg znajduje się wewnątrz nas, nie na zewnątrz. Dzięki treningowi i wysiłkowi jesteśmy w stanie przejąć kontrolę nad naszym umysłem i zdyscyplinować go, a wówczas osiągniemy prawdziwy spokój.”

Dalajlama

kontrola2

Dzięki nauce kontroli emocji i zmianie myślenia na zdrowe:

  • posiądziesz umiejętność radzenia sobie ze strachem, lękiem, fobią,
  • zredukujesz stres, zyskasz wewnętrzny spokój i równowagę,
  • pozbędziesz się niezdrowych przekonań na swój temat,
  • staniesz się sam dla siebie terapeutą , co pozwoli Ci żyć spokojnie i osiągać założone cele,
  • zyskasz zdrowe myślenie oparte na faktach,
  • pozbędziesz się ograniczających Cię przekonań i nawyków,
  • zyskasz lepsze samopoczucie bez leków i umiejętność wpływania na swoje samopoczucie i nastrój.

Zapraszam do kontaktu i na wizytę