Healthy life style

ZDROWIE – obok ŻYCIA jest najcenniejszą wartością każdego z nas. Więc oczywistym powinno być, że każdy powinien być zainteresowany utrzymaniem lub odzyskaniem stanu zdrowia. Proponowana przeze mnie strategia na zdrowy styl życia stanowi nie tylko ,,apteczkę” pierwszej pomocy w przypadku chorób przewlekłych ale też obietnicę lepszego i dłuższego życia.

W mojej pracy zawodowej zajmuję się przywracaniem dobrobytu fizycznego (i po części również psychicznego ) moich pacjentów. Ze względu na zmianę specyfiki dolegliwości jakie spotykają ludzi oraz pogarszania się stanu zdrowia na skutek różnorodnych cywilizacyjnych schorzeń przewlekłych, pojawiła się potrzeba edukacji pacjentów oraz wprowadzania elementów profilaktyki w ich życie. Teoretycznie wszyscy wiedzą co oznacza slogan ,, Healthy Life Style” – ,, Zdrowy Styl Życia” ale czy na pewno??

By zachować zdrowie potrzebujesz wiedzieć co jest dla Ciebie dobre , a co złe. Potrzebujesz się tego nauczyć gdyż instynkt już nie funkcjonuje, zaniknął wraz z rozwojem cywilizacji, techniki i technologii. Żyjąc w tym ,, cudownym” komfortowym świecie, w ocieplonych i ogrzewanych domach, mając pod dostatkiem jedzenia bez konieczności zabiegania o nie, spędzając mnóstwo czasu w pozycji siedzącej, unikając wszelkiego dyskomfortu i wysiłku poddajesz swój organizm presji przewlekłego stresu pomimo tego, że nie musisz już walczyć czy uciekać ! Doprowadzasz swój biologiczny organizm na skraj wyczerpania i gdy jest już naprawdę źle zaczynasz wołać o POMOC!

Niedobory substancji odżywczych, zatrucie związkami o toksycznym działaniu, ekspozycja na promieniowanie radioaktywne i pole magnetyczne , negatywne skutki uboczne stosowanych leków, przewlekły stres, dotkliwe przeżycia emocjonalne, odwodnienie, nadmiar węglowodanów w diecie i chroniczny niedobór lub brak ruchu przyczyniają się do powstawania chorób, których nie da się wyleczyć przy pomocy farmakologii, zabiegów chirurgicznych, chemio-, czy radioterapii.

healthy_life

Zdrowie jest to stan równowagi biochemicznej, biomechanicznej , emocjonalnej i mentalnej. Jeżeli na którymkolwiek z tych poziomów pojawi się zaburzenie warunkuje to zaburzenia w pozostałych sferach. Nasz organizm to jedność i od sprawnego funkcjonowania wszystkich procesów zależy nasze zdrowie. Tak zdrowy styl życia powinien nam tę równowagę zapewniać. Ponieważ jest to zagadnienie bardzo obszerne i wymaga interpretacji dla każdego człowieka indywidualnej pozwolę sobie opisać tu tylko najważniejsze kwestie. Jeżeli jesteś zainteresowany tym zagadnieniem w kontekście własnej osoby zapraszam na konsultację.

Prowadzenie zdrowego stylu życia polega przede wszystkim na:

  • Usuwaniu toksyn z organizmu,
  • Utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej czyli PH,
  • Natlenieniu tkanek,
  • Nawodnieniu tkanek,
  • Odżywieniu organizmu czyli zaopatrzeniu organizmu we wszystkie niezbędne substancje odżywcze, witaminy i minerały.

Oprócz tego na zdrowy styl życia składa się:

  • Odpowiednia ilość i jakość snu,
  • Równowaga emocjonalna,
  • Aktywność fizyczna,
  • Zarządzanie stresem,
  • Brak nałogów.

Wszystko to na pierwszy rzut oka wydaje się być trudne. Jednakże, ja uważam, że w życiu sprawdzają się proste, naturalne sposoby i takimi też się posługuję, zarówno w stosunku do siebie jaki do moich pacjentów.

Jeżeli prowadzisz styl życia daleko odbiegający od tego napisałam i chciałbyś to zmienić by długo cieszyć się zdrowiem i życiem służę swoją wiedzą i doświadczeniem. Musisz, jednak wiedzieć, że im dalej jesteś w tym momencie od ideału, tym dłuższa i cięższa droga do pokonania. Wymagająca motywacji i konsekwencji w działaniu. Zmiany nie mogą być wprowadzone jednoczasowo, czasami są to działania wieloetapowe i wymagające czasu. Niektóre dają korzyści natychmiastowe, inne odroczone w czasie , a jeszcze inne mogą spowodować chwilowe pogorszenie ogólnego samopoczucia. Pamiętaj nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko zależy od Ciebie. By osiągnąć sukces musimy osiągnąć trzy stany:

Samoświadomość – Samokrytyka – Samodoskonalenie

Kolejnym krokiem jest integracja naszego ciała i umysłu, które zawsze powinny działać razem oraz odkrywanie swojego naturalnego potencjału możliwości.