Functional training

Trening funkcjonalny jest oparty jest na poszanowaniu potencjału neuro-motorycznego i zdrowia osoby wykonującej. Osoba ćwicząca jest zawsze w centrum uwagi trenera, który ustala plan treningowy, nadzoruje płynność i poprawność wykonywanych ruchów oraz dba o doskonalenie samokontroli ćwiczącego.

Trening zaczyna się od oceny zdolności neuromotorycznych i biomechanicznych osoby , a następnie przechodzi przez etap pracy nad poprawą ruchomości stawów do pracy nad cechami motorycznymi jak szybkość, siła, moc, koordynacja, wytrzymałość itd.

Niezależnie od tego jaki jest Twój cel i początkowy poziom trening funkcjonalny pozwala Ci ten cel osiągnąć jednocześnie szanując Twoją strukturę fizyczną , umożliwiając poprawę potencjału neuromotorycznego, jednocześnie prowadząc do poprawy postawy ciała i ogólnego stanu zdrowia abyś mógł prowadzić w pełni satysfakcjonujące życie pod każdym względem!

Jestem pierwszym w Polsce trenerem Primitive Functional Movement ®. Metody treningowej z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

functional

To unikalna metoda treningu  odpowiednia  dla każdego człowieka , od dzieci do osób starszych , dla sportowców i dla ludzi nie uprawiających sportu ale pragnących dbać o swoje zdrowie. Cechą charakterystyczną tej metody jest to, że  ćwiczenia można wykonywać wszędzie : na siłowni, w domu, w ogrodzie, w każdym dowolnym miejscu gdyż  nie wykorzystuje się tu żadnych przyborów.  Ideą metody jest  w pełni świadome korzystanie z  ruchów wolnego ciała (corpo libero). 

Świadomość wykonywanych ruchów stanowi podstawę, na której można budować wszystkie pozostałe cechy motoryczne : siłę, szybkość, moc, wytrzymałość.  Świadomość ta budowana jest poprzez  praktykowanie sekwencji  ruchów prowadzonych  po najbardziej ekstremalnych  trójwymiarowych  trajektoriach .  Kształtujemy też czucie głębokie – propriocepcję,  koordynację ,  stabilizację stawów oraz statyczną i dynamiczną  kontrolę środka ciężkości. Podstawowym, bardzo ważnym elementem jest prawidłowa ruchomość stawów.

Primitive Functional Movement®   dzięki wielopłaszczyznowym wzorcom ruchowym  pozwala na utrzymanie pełnego zakresu ruchomości w stawach . W przypadku zaś posiadanych ograniczeń ruchomości pozwala tę ruchomość przywrócić.  Dlatego też może być wykorzystywana także w rehabilitacji.

functional2